Často kladené dotazy

 

 1. Můžete nám poradit, jaký stroj potřebujeme na hutnění zámkové dlažby a jestli stejný vibrační stroj můžeme použít na přípojku vody a plynu.
Odpověď: K hutnění podloží pod zámkovou dlažbu používáme vibrační desku jednosměrnou nebo reverzní (dvousměrnou). Na zažehlení (urovnání) zámkové dlažby opět používáme vibrační desku doplněnou o polyuretanovou podložku, aby nedošlo k poškození položené dlažby. Na podloží použijeme vibrační desku těžší (podle výšky podloží), na zažehlení dlažby stačí deska 60 - 85 kg.
Na hutnění přípojky, tedy do výkopu, používáme vibrační pěch. Patka vibračního pěchu např. NT 65 NTC má rozměry 280 x 280 mm. 

 


 

2. Můžete nám poradit, jak vysušit byt po havárii vody? Byt má 80 m2.
Odpověď: Na vysušení bytu o cca 240 m3 použijeme odvlhčovač s výkonem cca 20 l vody za 24 hod., ve kterém se osuší 240 m3 vzduchu za hodinu – toto množství vzduchu projde odvlhčovačem a částečně se zbaví vlhkosti. Při vysoušení musí být vnější dveře a okna bytu zavřená, naopak všechny vnitřní dveře ponecháme otevřené. Nevětráme. Odvlhčovač instalujeme do středu prostoru a vysoušíme. Odvlhčovače pracují v rozsahu teplot 5 - 35 °C. Při vyšší teplotě se lépe uvolňují vodní páry. Proto pokud je to možné, při vysoušení přitápíme. Odvlhčování trvá 6 - 10 dnů.

 


 

3. Co nám nabídnete na obroušení vrchní vrstvy anhydritu?
Odpověď: Pronajmeme Vám brusku na beton ES 420 s přítlačným talířem pro připevnění zirkonových smirků. Suchý anhydrit je dostatečně měkký, vrchní šlem stačí stáhnout smirkem.

 


 

4. K čemu slouží ponorné vibrátory?
Odpověď: Ponorné vibrátory slouží k hutnění betonových směsí, například u základových desek, stěn, teras apod.Vibracemi se vytlačí z betonové směsi voda a vzduch. Beton je pak pevnější a kvalitnější.

 


 

5. Potřebuji řezat cihelné bloky o síle 26 cm. Dostačuje na prořez cihelného bloku stolní pila BALI 500?
Odpověď: Stolní pila Bali 500 má diamantový kotouč 500 mm, který neprořízne cihelný blok jedním řezem. Je možné stolní pilu Bali 500 použít, ale jedině tak, že blok otočíme. Dvěma řezy cihelný blok prořízneme. Na řezání cihelných bloků Vám doporučujeme stolní pilu VPM 700 s diamantovým kotoučem o průměru 700 mm, který prořízne cihelný blok jedním řezem. Maximální hloubka řezu u této pily je 290 mm na jeden řez.

 


 

    Můžeme použít jednu hadici 1V2 - 3m pro obě hlavice?
Odpověď: Ano. Stačí Vám jedna hadice.

 


 

7. Jaké stoupání zvládne Muck Truck – motorizované kolečko se zatížením?
Odpověď: Motorizované kolečko Muck Truck nevyžaduje zpevněný terén a zvládne stoupání do 30°.

 


8. Budou nám vypínat na 2 dny elektrickou energii. K provozu potřebujeme 10 kW včetně pokladen a počítačové sítě. Na co si máme dát pozor?
Odpověď: Pokud jste při stanovení potřebného výkonu vzali v úvahu případné náběhové proudy u některých spotřebičů, jako jsou kompresory od mrazicích boxů, varné konvice, nářezové stroje apod., je 10 kW elektrocentrála dostačující. Protože budete používat počítačovou síť a pokladny, měla by elektrocentrála být vybavena AVR, to je regulací výstupního napětí (+-2 %), aby nedošlo k poškození počítačů nebo pokladen. Pro tyto účely je vhodná elektrocentrála TR12 AVR.

 


 

9. Na přechodnou dobu cca 2 měsíců potřebujeme mobilní topidlo o výkonu kolem 80 kW s možností napojení na horkovzdušné hadice.
Odpověď: Z naši nabídky Vám doporučujeme teplovzdušný agregát s nepřímým spalováním (topidlo má výměník) na naftu/EXLTO, typ Master BV 290, výkon 81 kW s vlastní nádrží 105 l. Topidlo se vyznačuje vysokou účinností a má možnost napojení horkovzdušných hadic. Průměr hadice pro BV 290 je 610 mm/7,6 m.
Upozorňujeme, že nižší typy z řady BV možnosti napojení na horkovzdušné hadice nemají. V naši nabídce jsou topidla fy KROLL s označením M, od výkonu 50-150 kW, které jsou určeny pro mobilní vytápění pomocí horkovzdušných rozvodů. Obdobná topidla lze vybrat i v katalogu Master a Oklima.na našich webových stránkách www.pracos.cz.

 


 

10. Jaká je maximální stavitelná délka výtahu GEDA Comfort 250?
Odpověď: Stavitelnost je dána:
1. délkou lana. Motor Geda je vybaven lanem o délce 63 m.
2. výrobce udává maximální výšku po první pevný bod (okap, atika) 19 m. Dále za ohybem je možné použít ještě 3 - 4 žebříky po střeše.

 


 

11. Které z Vámi nabízených odvlhčovačů se nejvíce prodávají?
Odpověď: Z jednotlivých řad odvlhčovačů se nejvíce prodávají tyto modely:
Řada hobby: DH 716, DH720.
Poloprofesionální řada: DH 721, DH 751.
Odvlhčovač DH 720 je vybaven UV lampou pro likvidaci bakterií a plísní.
Z řady profesionálních odvlhčovačů jsou nejprodávanější odvlhčovače T 40, TE 40 a vysoušeč T 90 (KROLL-EKOTEZ).