Brusky na beton

Broušení povrchů se požívá převážně ve stavebnictví k upravě podlahových ploch i stěn z různých materiálů. Jedná se o beton, kámen, asfalt, anhydrit i elastické hmoty. Brousit lze betonové podlahy, lité podlahy, anhydritové podlahy, dřevěné podlahy, samonivelační stěrky a jiné. Broušení je prováděno pomocí speciálních brousících souprav, známých také jako brusky.

Pro zamezení prašnosti je vhodné použít brusky společně s průmyslovými vysavači.

Broušení je využíváno k vyrovnání nerovných povrchů, vyhlazení nebo zdrsnění povrchů, k odstranění starých nátěrů nebo lepidel, k přípravě povrchů před lakováním, k broušení vyplavených vrstev na povrchu betonových podlah, k přebrušování spár i pro leštění podlah. Použití kvalitní brusky umožní snížení množství nátěrových hmot a urychlí tak přípravné a dokončovací stavební práce.

Jako nástroje pro broušení se převážně používají brusný smirek nebo brusný kotouč s brusnými segmenty, které jsou vyrobeny z různě tvrdých materiálů např. diamantové, ale i tvrdokovové a karborundové.

Broušení podlah je technologie vhodná pro jemnou a nerazantní úpravu povrchu podlah. Pro výraznější zásahy do betonové podlahy je nutné použít frézy a frézování.

V naší nabídce naleznete brusky na beton předních světových výrobců jako BLASTRAC, SCHWAMBORN.

Ostatní typy ručních brusek naleznete v části věnované ručnímu a elektrickému nářadí.


 
Produkty: