Klimatizace

Prostředí, ve kterém se člověk pohybuje, má vliv na jeho pohodu i na zdravotní stav. Proto by měl být při každé činnosti v prostředí, kde mu nebude příliš teplo nebo chladno, aby neměl pocit žízně nebo dusna, aby se nezdržoval v průvanu atp.

Klimatizace si pořizujeme k úpravě vzduchu na požadované parametry. Z hygienického hlediska uživatelů bytů, kanceláří, výrobních prostor, obchodů, restaurací apod. bývá důvodem k použití klimatizace nedostatečné větrání, neúčinné odstraňování prachu, pachů a jiných škodlivin.

Klimatizační zařízení výše uvedené problémy odstraňuje. Podle typu a provedení může klimatizace provádět následující úpravy vzduchu:

- výměna vzduchu při jeho znečištění
- chlazení vzduchu nebo jeho ohřev podle okamžité tepelné potřeby
- zvlhčování nebo odvlhčování vzduchu podle podmínek a potřeb
- filtraci a ionizaci vzduchu pro odstranění prachu a bakterií

Mobilní nebo stacionární klimatizace si pořizujeme hlavně pro chlazení vzduchu. Druhým nejdůležitějším požadavkem je zvlhčování a odvlhčování vzduchu. Ale i další přednosti mobilních klimatizací napomáhají k celkovému zlepšení kvality vzduchu. Klimatizační jednotky bývají v provozu přibližně 70 dní v roce.

Mobilní klimatizace instalujeme tam, kde nelze instalovat klimatizaci pevnou (stacionární) a hlavně do prostor pro příležitostné akce např. párty stany, neklimatizované sály, suterénní a sklepní vinárny a restaurace, kde nelze jiným způsobem větrání a chlazení zajistit. Mobilní klimatizační jednotky se stávají automatickým doplňkem v bytových domech, na chatách a chalupách, v podkrovních bytech apod.

Ideální pro domácnost, kanceláře, obchody, restaurace a hotely.

- Úsporný provoz, malá spotřeba
- Bez nutnosti instalace
- Nízká hlučnost
- Možnost nastavení požadované teploty v prostoru
- Vzduch se čistí pomocí uhlíkového filtru
- Kontrola dálkovým ovladačem
- Odvlhčování vzduchu
- Nádrž pro snadné odvodňování
- Nastavitelné proudění vzduchu
- Kolečka pro snadnou manipulaci
- Elegantní design


Výrobce:
DAITSU
MASTER
SAKURA
 
Produkty: