Řezačka polystyrenu - sada komplet do síly 30 cm

Řezačka polystyrenu - sada komplet do síly 30 cm
Záruka:Záruka 2 roky

Nedostupné
 
Cena:15 380 Kč bez DPH
18 610 Kč vč. DPH


Řezačka polystyrenu je určena k použití především ve stavebnictví, k úpravě isolačních polystyrenových tabulí. K dělení a tvarování polystyrenu je využíván odporový drát o potřebné teplotě.Rámy řezačky jsou tabule 100x100 cm, pro sílu polysterenových desek do 30 cm.

Práce s touto řezačkou je velice přesná, rychlá a čistá.Technické parametry:
  • váha zdroje s nejdelším nástavcem: 4,4 KG

  • napájení: 230 V AC, 50 Hz

  • příkon: 55W – 75W

  • výstupní napětí: max. 24 V

  • pojistka: 7,5 A

  • struna ISACHROM: 0,5 mm

  • počet nástavců: 3 ksNávod na obsluhuZařízení je sestaveno ze zdroje s naklápěcí vodící lištou a tří nástavců pro řezání ploten až do rozměru 100 x 100 a síle max. 20 cm a je vybaveno tepelnou ochranou, která po event. přehřátí a vypnutí, znovu po vychladnutí zařízení automaticky sepne.

K ovládání zařízení slouží dvojitý vypinač, kterým obsluha navolí režim, budťo řezání rámem velikosti 56 cm, nebo 103 cm, nebo režim řezání z volné ruky.Velký a střední nástavec se jednoduše pomocí západky připevní na vodící lištu, připojí ke zdroji a zařízení je připraveno k práci. Oba tyto nástavce mají pravítko a po stranách měřidla pro snadné nastavení hloubky výřezů které mohou být i do klínu, rovněž slouží i k seřezávání ploten na požadovanou sílu. Vodící lišta nástavců je rovněž výklopná, má orientační měrku pro snadné nastavení a je určena na řezání klínů ze síly materiálu.Vyřezávač lze používat k provádění různých tvarových výřezů v plotnách. Je vybaven samostatným vypinačem na rámu a kabelem o délce cca 5 m.Bezpečnost při obsluzePři práci se spotřebičem se vyvarujte dotyku s řezným drátem, protože řezný drát dosahuje vysokých teplot a může dojít k popálení – obsluha musí používat ochranné pomůcky – rukavice.Po použití umístěte spotřebič na bezpečné místo a před uložením ho nechte vychladnout.Jestliže dojde k poškození napájecího přívodu, musí být nahrazen speciálním přívodem, který je dostupný u výrobce.Buďte opatrní při používání spotřebiče v místech, kde jsou hořlavé materiály!Nenechávejte zapnutý spotřebič bez dozoru!Používejte spotřebič pouze v jeho pracovní poloze!

Struna - výměna a montážVýměna odporového drátu je jednoduchá. Pro obnovení poškozené struny si připravte novou strunu z odporového drátu o průměru 0,5 mm na které na obou koncích zatočíte očka, tak aby celková délka náhr. struny vč. oček byla následující:
  • pro rám 103 cm …. 119 cm,

  • pro rám 56 cm …. 72 cm,

  • pro vyřezávač …. 60 cm.Strunu nepřepínejte! Při řezání na strunu netlačte, má svoji řeznou rychlost a tu nadměrným tlačením nezvýšíte.

Náhradní odporový drát lze objednat jako volitelné příslušenství. Součástí dodávky zařízení je i 8 m náhradního odpor. drátu. Jakékoliv zásahy do zařízení, kromě výměny řezací struny nejsou dovoleny.Přejeme hodně úspěchů a věříme, že vám tato řezačka pomůže ke zkvalitnění vaší práce.