Infračervená

Infračervená elektrická topidla, nebo také infrazářiče či sálače, jsou mobilní tepelné agregáty, které využívají k ohřevu objektů infračervené záření. Fungují na obdobném principu jako sluneční záření. Na rozdíl od teplovzdušných agregátů, infrazářiče neohřívají proudící vzduch, od kterého se ohřívají předměty v objektu, ale pomocí infračervených vln ohřívají přímo předměty v dosahu infrazářiče a následně od těchto předmětů se ohřívá okolní vzduch.

Infračervené zářiče jsou konstruovány pro intenzivní, bodové, rovnoměrné, vyzařování tepla s maximální účinností. Tento efekt je docílen tepelnou vložkou ze speciálního materiálu, který za určitých podmínek zamezí tepelným ztrátám mimo požadovaný směr sálání a také chrání ostatní části před tepelným namáháním. Díky kvalitnímu hořáku a žáruvzdorné žhavící mříži probíhá spalování paliva se 100%-ní účinností, bez zápachu a škodlivých spalin.

Infrazářiče se uplatní tam, kde není efektivní vytápět celý prostor. Nabízejí mobilitu, nízkou hlučnost, ekonomický a ekologický provoz, vysoký výkon a tepelný komfort bez víření prachu či spotřebovávání kyslíku.

Vhodnost nasazení:
- bodové, přímé teplo
- účinné vyzařující teplo
- sušení bez proudu vzduchu
- vyhřívat zaměřený objekt
- nespotřebovávat kyslík

Využití:
- vysoušení a vytvrzování laků, tmelů
- na tržištích, v dílnách
- rozmrazování strojů, sypkých hmot a vodních systémů
- vysoušení nátěrů, omítek a zdiva
- v drůbežářských farmách a jiných provozech


Výrobce:
ALF
EUROFRED
MASTER
UFO
 
Produkty: