Naftová topidla - mobilní

Naftová topidla s přímým spalováním

Tyto naftová topidla se nejvíce uplatňují ve stavebnictví  na stavbách k vysoušení zdí. Umísťují se převážně do otevřených, dobře větraných prostor s dobrou ventilací vzduchu. Společně s velmi horkým vzduchem vycházejí totiž do prostoru i zbytkové spaliny z nafty, takže tyto topidla nejsou doporučena pro použití do uzavřených a nevětraných prostor s výskytem osob. 

Naftová topidla s nepřímým spalováním

Tento druh naftových topidel je vybaven speciální spalovací komorou s výměníkem tepla, které umožňuje odvádět z topidla odděleně zplodiny a teplý vzduch. Do vytápěného prostor proudí pouze čistý ohřátý vzduch. Topidla s nepřímým spalováním jsou vhodná do prostor s pobytem osob - výrobních nebo sportovních hal, dílen, skladů, párty stanů apod. 

Naftová infračervená topidla

Infrazářiče se nejčastěji instalují do venkovních prostor nebo rozsáhlých hal, kde by nebylo ekonomické vytápět celý prostor. Fungují na obdobném principu jako sluneční záření. Na rozdíl od horkovzdušných agregátů, infrazářiče neohřívají proudící vzduch, od kterého se ohřívají předměty, ale pomocí infračervených vln ohřívají přímo předměty v dosahu infrazářiče a následně od těchto předmětů se ohřívá okolní vzduch, což je mnohem efektivnější metoda. Velkou výhodou infratopení je i to, že nedochází k víření vzduchu a tím i prašnosti.


Výrobce:
MASTER
OKLIMA
 
Produkty:
Stránka: 1 / 2 / 3 /